Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milí přátelé a fanošci simpsonů,díky vašemu velkému zájmu jsem se rozhodla přidat vám ještě větší sortiment naší-vaší "žluté"rodinky.
Všichni určitě netrpělivě shlížíte nové díly 17.série simpsonových která je vidět každý týden v nědělli okolo 19:35 na ČT.Nejen že můžete vidět novou vylepšonou grafiku ale i lepší nápady než v předcházejících sériích.Abychom vám mohli jenom trošku pomoci o čem právě daný díl je,máte zde stručně naznačený děj určitého dílu dané série.Určitě je dobré vědět na co se budete dívat a věřte mi že toho bude moc!Ale jelikož opakování je matka moudrosti jsou tu i nějaké starší díly z 15. a 16 série.
A navíc novinka na jistých serverech se dal k objednání ojednat nový komiks sipmpsonů:
základní info zde:

Obchod: FantasyShop
Typ zboží: Komiksy
Stav zboží: Zboží je na skladě!
Žánr: komiks
Překladatel: Petr Putna
Autor obálky: Bill Morrison
Počet stran: 128
Provedení: brož.
Nakladatelství: Crew
Anotace: Konečně jsou tady! Ohromný, kolosální a hlavně nenakrmitelný Homer vyrostlý po nezdařeném experimentu, Bart, který se dostane do moci svého úhlavního nepřítele Leváka Boba, Šáša coby zvláštní agent i speciální hororový příběh o sběrateli komiksů - a mnohem víc. Ředitel Skinner, odporně bohatý Berns a jeho pato-a-kdo-ví-co-ještě-lízal Smithers, Marge, Líza i Maggie, ti všichni se jen třesou na to, aby vás mohli pobavit. (No dobře, netřesou, ale napsat jsme to mohli, ne? Komu to ublížilo?) * Prostě a jednoduše: Simpsoni v komiksu v osmi superantikontramultiextraunikátních příbězích. A kdo potřebuje vědět víc, ten si je nezaslouží!
Běžná cena od 250-300 kč.

 Něco nového o filmu kde Simpsonovi hrají hlavní hrdiny:

Oficiální text distributora: Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života.

Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav. Zápletku však tají do poslední chvíle. Seriál, který již několik let úspěšně uvádí i Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nebude chybět a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý. Snahou tvůrců je k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem Simpsonových příliš nesetkali a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe.

Ve vedlejších rolích se objeví i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie. Tvůrci také odhalili, že se i ve Springfieldu začnou řešit problémy jako znečišťování ovzduší, ekologická krize a současná americká politika. Práce na filmu začali již v roce 2001, ale od té doby se několikrát velmi radikálně proměnil scénář. I díky mimořádnému zázemí, kterého se tvůrcům dostalo od společnosti Twentieth Century Fox, je film natočený v širokoúhlém formátu a s větší paletou barev, než jakou má televizní seriál.

Film nadabovali stejní herci jako seriál a tak se čeští diváci mohou těšit na výborné výkony Martina Dejdara, Jiřího Lábuse a dalších.

Postavy z filmu:

Prezident Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger byl ve Filmu ztvárněn jako natvrdlý prezident USA, který nevědomky určoval osud Springfieldu. Šéf EPy Russ Cargill mu vždy nastolil pět různých variant, ze kterých si napřed vybral bez váhání “Nummer Drei“, podruhé si však chtěl přečíst, co schvaluje. Pronesl skvělou hlášku ,,Jsem mocnář, nicht čtenář!” a taky zauvažoval, že se možná bude muset vrátit k rodinným komediím.

Russ Cargill

Dynamický a energický šéf Eko Profi Agentury Russ Cargill zavedl Springfield do pěkné šlamastiky, když je uvěznil do báně a pak jim do ní spustil bombu. Chce se angažovat jinak než penězi, a prostor mu k tomu dává právě jeho zmiňovaná agentura. Jeho kolega mu vytkl, že z jeho moci dočista zešílel, a on odvětil: ,,Zešílet bez moci je nuda. Nikdo vás neposlouchá!”
Zajímavost: Původní plány tvůrců byly představit Cargilla jako nudnou kancelářskou krysu, pak se ale rozhodli nasadit tuto osobnost.

Colin

Když Líza poučovala občany Springfieldu o životním prostředí, potkala se s tímto chlapcem. Stejně jako Líza je vášnivým ekologem a trápí ho situace springfieldského jezera. Přistěhoval se s tátou muzikantem (není to Bono) z Irska a hraje na klavír, kytaru, trumpetu, bicí a basu. Líza se do něj zamilovala až po uši a Colin jí to oplatil: mj. pro ni napsal píseň a šel s ní na zmrzku.

Spider-Vepř

Tento pašík účinkoval v Krustyho reklamě na sendvič Škvarkoun a po natočení ho chtěl zabít. Naštěstí našel útočiště u Homera, který v něm našel novou lásku. Pašík umí napodobit Homera a Marge, umí hlavou dolů lézt a umí též sítě plést. Stal se z něj i Harry Poser. Jeho výkaly byly spolu s Homerovými uloženy ve velkém silu, které přetékalo a kvůli němu dolehla na Springfield pohroma.

Green Day

Tato americká kapela měla na springfieldském jezeře koncert, na kterém ale bohužel zahynuli, protože jim jezero zničilo pódium. Na jejich pohřbu jim pak zahrála varhanice pohřební verzi jejich hitu American Idiot. Členové kapely si své postavy namluvili sami.

Tom Hanks

Tento oscarový herec účinkoval v reklamě na Nový Grand Canyon, který měl zůstat místo Springfieldu. Když pohladil malého chlapce, kolem vlasů se mu rozvířilo něco jako “hvězdný prach”. Ještě pak všem lidem vzkázal, že jestli ho někdy potkají na ulici, ať ho nechají na pokoji.


A teď už konečně zmiňované série:

15.série:

Speciální čarodějnický díl XIV


REAPER MADNESS
– Smrtka si jako svou další oběť vybrala nevinného Barta Simpsona. Homer ji však zabije, a tak po vyzkoušení jejího obleku se z Homera stane Smrťák. Nová práce ho baví do chvíle, kdy se mu na seznamu objeví manželka.

FRINKENSTEIN – profesor Frink získá Nobelovu cenu. Trápí ho však, že jeho otec nedorazí na předávání. Simpsonovi Frinkova dlouho ztraceného otce najdou a zjistí, že je mrtvý a že byl kryogenicky zmrazen.

STOP THE WORLD, I WANT TO GOOF OFF – Bart se pořídí užasné stopky, které dokáží zastavit čas. Nebyl by to Bart, kdyby je nepoužil hlavně pro svou zábavu. Když však rozbije stopky, zatímco čas stojí, musí přijít na to, jak vrátit věci do pořádku.

Návrat nezdárné matky


Ve Springfieldu se z čista jasna objeví Mona Simpsonová, Homerova ztracená matka. Bývalá revoltující hippie se skrývala před ředitelem Burnsem, který ji v 60. letech obvinil ze sabotáže. Přestože ji tentokrát soud osvobodí, Burns se ji snaží dál dostat za mříže. Ale nezměnila se ani Mona, a tak je souboj vyrovnaný. Pro zajímavost - v originále namluvila Monu slavná Glen Closeová.

Předsedkyně pro parádu


Ve snaze zkrátit školní rozpočet se ředitel Skinner rozhodne založit “Operation S.L.A.A.M.: So Long Athletics Art and Music” (operace SLAAM = Na shledanou atletiko, umění a hudbo). Když se to doví děti ze springfieldské základní školy, začnou stávkovat.

Obtěžoval jsem anglickou královnu


Když Bart najde $1000, Líze se povede ho přesvědčit, aby vzal rodinu na výlet místo toho, aby je utratil sám. Simpsonovi se rozhodnou odjet do Anglie, kde Homer vypůjčeným autem nabourá do královny. Homer je vsazen do vězení, Toweru v Londýně. V této epizodě hostuje Tony Blair (ministerský předseda Velké Británie).

Rychle a srstnatě


Když je Homer zachycen na kameře, jak utíká před velkým medvědem na městské skládce, je všem ve Springfieldu pro smích. Rozhodne se ale získat svou čest zpět. Homer si vyrobí medvědům odolný oblek, který ho ochrání, až půjde do lesa medvěda chytit.

Krustyho zkouška z dospělosti


Homer zaskočí za Krustyho v jeho show. Stane se celebritou za to, že sdílí své neomalené postřehy se světem. Homerova vystoupení však začnou lidi nudit a jeho 15 minut slávy brzy pomine.

Patnácté Vánoce


Homer přestane být chamtivý a začne dělat laskavosti. Dosáhne toho, že na něj Flanders začne žárlit, protože Homer se stal králem dobročinnosti ve městě.

Marge versus svobodní, důchodci, ...


Ve Springfieldu se zformuje hnutí proti mladým, které vyhrožuje, že zničí všechny projevy přátelství k dětem. Marge se rozhodne proti tomuto hnutí bojovat, protože hnutí sílí. Nakonec vyhrají děti, když se ukážou na volebních místech na volební den a okouzlí vstupující voliče jejich dětskou nevinností.

Já, robot


Homer chce udělat na Barta dojem, a tak se rozhodne postavit robota, který by uměl bojovat na show mechanických gladiátorů, kterou si oba užívají v televizi. Bez technických schopností ho však postavit nedokáže, a tak se Homer oblíkne jako robot a bojuje o Bartovu přízeň.

Tiráda Americké hospodyňky


Marge dostala inspiraci pro napsání své první knihy, ale Homera to vůbec nezajímá a nepodporuje ji. Místo toho je fixován na starou ambulanci, se kterou nyní jezdí kolem města. Marge je Homerovým postojem rozčílená, a tak vlévá svůj vztek do psaní a vytvoří tak pravidelný kousek, který popisuje ohavného muže (jako je Homer) a jeho ženu, která stojí o svého souseda, který je povahou jako Flanders. Kniha vyjde a Homer se rozčílí, když si celé město dá dohromady, koho Marge popisovala. Homer jde za Flandersem, aby si s ním něco vyříkal, ale místo toho ho žádá o radu, jak být více starostlivým manželem.

Toulky historií s Marge


Děti neměly dost zdrojů pro své seminární práce kvůli nedostatku knih ve springfieldské knihovně. Místo toho Marge začne s vyprávěním anekdot o historických osobnostech a se všemi se podělí o příbězích o králi Jindřichu VIII a jeho hledání správné ženy, která by mu dala syna. Další příběh je o expedici Lewise a Clarka a poslední, hodně bártovský příběh, je o sporu Mozarta a Salieriho.
Tento díl mám můžu vřele doporučit.POkud jste ještě školou povinní určitě je to zajímavé zpestření všedních hodin.A navíc se můžete dosvědět spoustu nových zajímavých věcí!

Milhouse tu už nebydlí


Milhouse se odstěhuje z města a Bart si uvědomí, co pro něj Milhouse znamenal. Po období sklíčenosti začne Bart hledat přátelství u neobvyklé osoby: u Lízy. Když se začnou společně poflakovat, uvědomí si, že jsou vlastně rádi jeden s druhým. Mezitím se Homer stane žebrákem a získá tak dost pěnez, aby Marge koupil diamantové náušnice k výročí.

Chytrý a chytřejší


Když je Maggie přijata do jeslí pro nadané děti (ačkoliv neumí říct ani slovo), Líza cítí, že ztratila identitu „té chytré“. Je zklamaná, a takzačne Maggie bránit v učení.

Hádej, kdo příjde na večeři


Simpsonovi objeví, že jim v podkroví bydlí squatter. Ukáže se, že to není nikdo jiný než Margin bývalý přítel a bývalý milionář Artie Ziff. Když Homer vyhraje Artieho akcie v pokeru, je Homer poslán do vězení pro hospodářské zločince.

Den pro závislosti


Po výletu na vinici jdou Marge a Homer nakupovat pití. Když se Homer opije a havaruje, posadí Marge, která omdlela, na místo řidiče, aby se vyhnul trestnímu stíhání. Marge musí navštěvovat sezení pro alkoholiky a bzry si uvědomí, že není závislá na alkoholu, ale na trávení času s Homerem. Mezitím Bart a Lisa uklidňují slavného tvůrce Star Wars v souvislosti s jeho posledním filmem. Říkají mu, že technologie nedělá příběhy lepšími. Ten nakonec odejde a hledá kořeny svého vyprávění.

Basa tvrdí charakter


Když Bart napálí celé město se svatebními dárečky, je poslán do centra pro zločiny mladistvých. Zatímco je připevněn k Gině, spoluvězenkyni, Gina unikne a oba dva běží o sto šest á la „Drzí“ (The Defiant Ones“). Zatímco spolu tráví veškerý čas, zjistí, že toho mají hodně společného a když jsou chyceni, Gina se přizná, že to zavinila ona. Bart je očištěn za své zločiny a propuštěn. Na konci Gina zjistí, že nemá žádnou rodinu, a tak jí přivede do vězení svou rodinu a všichni povečeří.

Nevěsta na úprku


Těsně před dlouho očekávanou svatbou Paní Krabappel a ředitele Skinnera, Edna zjistí, že Seymour má pochyby, a tak odvolá svatbu. Zatímco Marge utěšuje Ednu a přesvědčuje ji, že udělala dobrou věc, Homer se snaží pomoci Seymourovi získat ženu jeho srdce zpátky. Marge si poté uvědomí, že to ona žije v manželství, které postrádá vášeň a s mužem, který se o ni nestará. Mezitím, Edna se oklepe a zamiluje se do muže, co prodává komiksy. V posledním zoufalém pokusu získat Ednu zpátky, Skinner bojuje s Komiksákem o Edninu lásku. Edna se rozhodne pro…ani pro jednoho z nich. A vybere si muže, kterého by brala každá: Matta Groeninga. Nakonec Marge objeví, že Homerovi na ní velice záleží, když jí Homer nabídne (její) koláč a krém na nohy.

Chyť je, když to dokážeš


Když jsou Marge a Homer přistiženi Bartem a Lisou při romantickém víkendu v Miami (místo toho měli být na otravném výletě v Daytonu), děti se vydají na přespolní cestu á la Catch Me If You Can (Chyť mě, když to dokážeš), aby je chytili a zničili jejich výlet. Mezitím, když je děda Simpson zanechán v Miami, zatímco probíhá honička, užívá si společnosti Raoula (gay), který se nemůže nabažit dědečkových příběhů.

Super Simpson


Homer se stane maskovaným členem civilní stráže pod jménem „The Pie Man (Koláčník)“, když se vypořádá (možná, že vráží lidem koláče do obličeje, ale nevímJ) se zlosyny. Lisa ho žádá, aby s tím přestal, když zjistí, co chce Homer udělat, přesto, že respektuje, co dělá. Poté co je Homer odstrčen panem Burnusem, odchází do „důchodu“. Naposledy ale ještě zasáhne, ale pan Burns zjistí, co dělá a vydírá ho, aby se vypořádal s lidmi, co nemá rád. Homer souhlasí, ale když jeho další obětí má být Dalajláma, Homer se odmaskuje.
Takoví jsme nebyli


Když se Homer přizná, že Marge nebyla první ženou, kterou políbil, vracíme se Homerovými myšlenkami na letní tábor, kde se poprvé líbal. Z neznámé ženy se nakonec vyklube Marge. Poté, co se políbili, naplánovali si, že se znovu setkají, ale Homer zůstane v táboře a nemůže navštívit „záhadnou dívku“. Marge, která ale netušila, že Homer trčí v táboře, přestala věřit mužům. Nakonec oba zjistí, že se trápili jeden pro druhého až do té doby, co se setkali jako dospělí.
Další velice povedený díl o Marge a Homerovi.V tomto dílu se opět vrátíme do historie a opět si připomeneme velkou lásku.

Nepřátelé státu


Když Bart nedopatřením znesvětí americkou vlajku a Marge nedopatřením řekne v národní televizi, že všichni ve Springfieldu nenávidí Ameriku, Simpsonova rodina je zavřena za velezradu a poslána do Alcatrazu. Uniknou a když plavou k pobřeží, vyzvedne je francouzská loď a vezme je do Francie. Ačkoliv je Francie milá, jim se hodně stýská po domově a tak se rozhodnou vrátit se do Ameriky jako imigranti.

Válka s molochem


Když je pan Burns nesprávně nahlášen jako zemřelý, všechny noviny a stanice se rozhodnou říci o něm to, co si skutečně myslí. Aby se zabránilo negativním názorům veřejnosti, pan Burns skoupí všechna média a vymývá lidem ze Springfieldu mozky. Jeden deník ale nekoupil: The Red Dress Press, který vydává Lisa Simpsonová. Když vytiskne článek o Burnsovu pokusu manipulovat s veřejným míněním, jde po ní. Poté, co se Lisa vzdá, Homer založí vlastní noviny a na titulní straně oznamuje, jak je Lisa skvělá. Nakonec Burnsova vláda nad občany končí, protože si všichni začali tisknout vlastní noviny, aby mohli publikovat své názory.

Ale pozor jestli chcete tento díl vidět až dokonce musíte být trpělivý zatím je rozdělen na 2.části

NetAgent

16.série

Speciální čarodějnický díl XV


Jako již tradičně, speciální čarodějnický díl je rozčleněn do tří strhujících příběhů, při jejichž sledování se vám budou ježit vlasy hrůzou... V prvním příběhu Nedova zóna má Homerův soused pravdivé představy o tom, jak kdo zemře, v druhé části s názvem Čtyři popravy a jeden pohřeb se vydáme do Londýna roku 1890 a budeme pátrat po nebezpečném vrahounovi Kotletkovi a nakonec v příběhu Šéfovi v břiše se Simpsonovi vydávají na pomoc Maggie do trochu nezvyklého prostředí.

Ve válce sporáků je vše dovoleno


Marge moc touží po nové kuchyni. Homer se nabídne, že jí vybuduje sám, ale jak se dalo čekat se svojí zručností víc zkazil než dokázal. Nový profesionální dodavatel kuchyň postavil, ale ta cena! A teď je na Marge, aby začala vyvářet nějaké dobroty. A nebo by se dokonce mohla přihlásit do soutěže Vypečené pečení, kterou pořádá firma Ztrouby...


Noci s nepřítelem


Líza má problém - někdo řekl, že je tlustá a že má velké pozadí. Marge má taky problém - děti dospívají a už jí tak nepotřebují a její mateřské city jsou neukojeny. A tak vezme pod svoji střechu nevychovaného malého tyrana a až díky němu se její rodina zase dala dohromady.

Kamarádky na život a na smrt


Ve Springfieldu se objeví významná novinářka Chloe, která točí reportáž o starostově nemanželském dítěti. Marge v ní pozná svoji bývalou spolužačku a pozve ji na večeři. Líza jí bezmezně obdivuje, a když jí Chloe pozve na reportáž o konferenci žen, zatratila by Líza i svoji matku. Ovšem reportáž se změní v drama a najednou je matka dobrá...

Komiksák a Chlapeček


Bartovi vypadl poslední mlíčňák a vypadá to, že už musí dospět. To znamená, že by si měl na sebe už i vydělat, ale jak ? A co třeba prodávat trika s nápisy, které budou přesně vyjadřovat tvoji náladu...

Poslední recept


Zaměstnanecký program úhrady léků byl s okamžitou platností ukončen. Nikomu ze zaměstnanců Springfieldské jaderné elektrárny se to nelíbí, ale jediný Homer začne hledat řešení. Jeho skvělý nápad získat léky v Kanadě má však trhliny...

Drahé pivínko


Vočkovi zavřel hygienik hospodu do té doby, než tam dá vše do pořádku. Homerovi je ho líto, a tak se rozhodne vzít si hypotéku, aby mu pomohl. Marge se to dotkne a vzhledem k tomu, že je spoluručitelka, chce být i spolumajitelka. Od té chvíle se začnou dít věci...

Homerův a Nedův poslední výkop


Sprigfieldský park potřebuje opravit a kvůli tomu je zřízen charitativní karneval. Na něm jsou i hry a Bárt si zahraje něco se žábami. Homer je lepší, tím pádem vyhraje velkou chobotnici, se kterou potom z radosti tančí. Lidem se to líbí, proto ho Ned nafilmuje na kameru a kazetu dá “komiksákovi“. Ten ji potom dá na internet .Homer začne být slavný a oblíbí si ho i fotbalisti, basketbalisti a bruslařka, kteří koupí každé jeho tanečky, aby mohli pobavit diváky, než by začal zápas. Homera si objedná firma, jenž zařizuje akci Super Bowl, který sledují miliony diváků, a kde má Homer zatančit skvělý taneček. No, ale Homera žádný taneček už nenapadá.....

Rošťácký rap


Bart chce hrozně jít na rapový koncert. Homer mu to nejdřív dovolí, ale nakonec matka synovi akci zatrhne. Bart teda vymyslí ďábelský plán, aby své oblíbence na benefičním koncertu "Vražda pro život" mohl vidět.

Svatby podle Homera


Do Springfieldu téměř přestali jezdit turisté. Starosta dá proto prostor všem nápadům, které by turisty přilákaly zase zpět. Homer vymyslí plán, že ve Springfieldu bude oddán kdokoliv s čímkoliv...

Bártův soudní příkaz

Líza a Bart odjíždí na školní výlet na Springfieldský ledovec. Homer vystřídal v roli vítače obchodního domu svého otce a slaví velké pracovní úspěchy. Školní výlet nedopadl podle očekávání a Bart dostává na popud Lízy soudní příkaz, s tím, že se musí od své sestry držet nejméně šest metrů daleko.

Čínskej nášup


Sestra Marge, Selma svobodná stará panna, začne na stará kolena moc toužit po dítěti. Jedinou možností je adopce, ale k tomu je potřeba otec. Spolu s Marge přemluví Homera, který se aspoň na chvíli musí vydávat za jejího manžela. Nakonec všichni odlétají do Číny, kde je možno adoptovat jedno čínské děvčátko. Ovšem tak jednoduché to ale nebude...

Mobilní Homer


Marge chce, aby si Homer uzavřel životní pojistku, kdyby se mu něco stalo, tak aby s dětmi nezůstala bez prostředků. Ovšem místo pojistky si Homer koupí obytný vůz. A to je pro Marge poslední kapka...

Vypráskaný práskač


Springfield zaostává za městečkem Shelbyville. A Marge to tak nechce nechat - osloví významného architekta, aby postavil novou springfieldskou koncertní síň. Ovšem návštěvnost prudce klesá - koncertní síň je na prodej. Koupí ji Montgomery Burns a změní ji na věznici. Téměř všichni muži ze Springfieldu jsou zaměstnáni jako bachaři, pouze Homer se stane práskačem...

Futu-drama


Liza a Bart navštíví astrologa. Ten se nabídne, že jim díky novým výkonným počítačům může ukázat budoucnost. A ti se nestačí divit, co je čeká...

Kdo se bojí pokrývače?


Marge vyžaduje po Homerovi, aby spravil děravou střechu. Ten si však moc neví rady, a když potká v baru pokrývače Raye, zdá se, že by mohlo být vystaráno. Ovšem situace se začne komplikovat...

Požírač srdcí


Do Springfieldské základní školy má být zakoupen nový prodejní automat. Jen je potřeba vybrat ten správný - vyhraje ten, který nabízí zdravé potraviny nebo ten, který chtějí žáci školy? Ovšem i Bart na sobě pozná jaké důsledky si ponese, když nedá na svoji matku...

Springfield hledá ministar

Ani Springfieldu se nevyhne soutěž o mladou pěveckou hvězdu. Téměř všechny děti ze Springfieldu se přihlásily. Velkou šanci však nakonec má Líza se svým manažerem Homerem...


Díkybohu je den zkázy


Homer propadl panice a čte všechny knihy o zkáze světa. A panika se ještě stupňuje, když zjistí že den D nastane 18. května - tedy přesně za týden. Takže za týden bude konec světa. Ovšem když Homer bude lidstvo varovat třeba se dostane do nebe...
Domov daleko od Homera


Soused Simpsonů Ned má velký dům, Homer mu poradí, že by jednu místnost mohl pronajímat studentkám. Ovšem situace se zvrtne a Ned se radši odstěhuje...

Otec, syn a host svatý


Barta vyloučili ze springfieldské základní školy. Ovšem Simpsonovi si nemohou dovolit soukromou školu, a tak Bart nastoupí do katolické školy, která je cenově nejdostupnější. Ale U svatého Jeremiáše drzouny netrpí...

NetAgentA nyní zatím poslední 17.série

Ohňostroj oddanosti

V prvním dílu již XVII řady má opět Homer problém, půjčil si totiž od mafie peníze a vsadil je na výsledek fotbalového utkání. A nebyl by to Homer, kdyby neprohrál a nevěděl jak peníze získat zpátky. Propůjčil teda svůj dům na natáčení lechtivého filmu, ale je potřeba z domu dostat Marge a děti. Co kdyby jeli do Santovy vesničky? Co na tom že je srpen?

Děvče, které spalo příliš málo

V sousedství domu rodiny Simpsonových se má stavět muzeum známek. Ovšem po několika protestech nastala změna plánu a muzeum bude stát místo hřbitova a hřbitov se přesune hned vedle Simpsonových. Z Lízina pokoje je vidět přímo na hroby, a tak v něm Líza odmítá spát a každou noc se stěhuje k rodičům. Je potřeba vymyslet, jak Lízu vrátit zase zpátky do její postýlky...

Milhouse z písku a mlhy

Když se Maggie jednoho dne objeví spalničky, nechá si Homer poradit od Flanderse a uspořádá „spalničkovou párty“, aby mohla Maggie nakazit děti všech přátel rodiny Simpsonových. Po několika koktejlech se tu Kirk a Luanne van Houtenovi rozhodnou vrátit zpátky k sobě. Milhousovi se však zdá, že si ti dva nějak moc všímají jeden druhého a míň už jeho a tak se snaží jejich znovu nalezenou manželskou lásku překazit tak, že dá cizí podprsenku do jejich ložnice. Problém je v tom, že Luanne zjistí, že je to Margina podprsenka, což vede Homera k tomu aby se s Marge opět rozvedl…

Speciální čarodějnický díl XVI

• "B.I. Bartificial Intelligence" – když Bart upadne do komatu, rozhodnou se ho Homer a Marge nahradit robotem
• "Survival of the Fattest" – Homer se zúčastní „Světové série Lovce lidí“ s Montgomery Burnsem, coby lovcem a s hostujícím Terry Bradshawem
• "I've Grown a Costume on Your Face" – na Halloweenské kostýmové party promění rozzlobená čarodějnice všechny springfielďany na kreatury, v jejichž maskách jsou právě oblečení

Návrat nezdárného syna

Marge si koupí tandemové kolo, protože si myslí, že s ní Homer bude jezdit, nakonec však končí tak, že na něm zkouší (neúspěšně) jezdit sama. Nakonec se Bart rozhodne, že s ní bude jezdit on. Když jim později zavřou čajovnu, do které Bart s Marge chodí (Marge na čaj, Bart na sušenky), rozhodne se Bart přeměnit svůj bunkr na stromě na útulnou čajovnu. Všechno se změní, když mu ostatní začnou říkat „maminčin mazánek“. Homer si zatím koupí činku a poté, co zvedne u Vočka spadlý herní automat jednou rukou, Vočko se ho rozhodne protlačit do světa profesionálního armwrestlingu (u nás známého jako „páka“).

Homer kandiduje

Bart ukradne nápis „Bart Boulevard“, což vede k dopravní nehodě. Celou situaci zachrání „Mlok bezpečák“ (Safety Salamander) – Homer, snažící se získat zpět Lisinu lásku o niž přišel, když zničil její dárek ke Dni otců. Když pak všichni začnou nenávidět Quimbyho, volá město po předčasných volbách a Homer se rozhodne kandidovat na starostu (stejně jako celá řada dalších lidí ze Springfieldu).

Pomsta červených rajčátek

Homer se pustí do křížku s velikonočním zajíčkem (poté, co krade ostatním dětem vajíčka, která stihly sebrat dřív než Maggie). Celá tahle trapná událost vede k tomu, že Marge ztratí zbylé přítelkyně a hledání nových se zdá být neúspěšné, až do chvíle, kdy skončí v klubu Cheery Red Tomatoes (Veselá červená rajčátka) - organizaci starších žen, které zajímají rozhovory o manželství, parašutingu, … a kradení vajíček z dílny Faberge ve vlastnictví Montyho Burnse (který odmítne věnovat slíbený milión dolarů na charitu). To Lisa má jiný problém - potřebuje se naučit italsky, aby se mohla ucházet o letní stipendium v Římě a tak si přes inzerát najde učitele – Milhouse, který tráví každé léto dva týdny v Toskánsku.

Talián Bob

Starý vehikl Montyho Burnse se definitivně odporoučí a tak se starý mrzout rozhodne koupit si nový italský sporťák, pro nějž samozřejmě někoho pošle – a teď všichni: „Simpsonovi jedou do Itálie!“, aby nakonec skončili v malém městečku, jehož obyvatelé neví nic o kriminální minulosti jejich nového starosty – Leváka Boba, který se tu oženil a má syna. Bob Simpsonovy ve městě vřele přivítá a jediné, co chce na oplátku je, aby pomlčeli před vesničany o jeho minulosti… To by však nesměl zapomenout, že Simpsonovi a víno (obzvláště osmiletá Lisa Simpsonová a víno) nedělají dohromady dobrotu a tak se Marge poměrně záhy dozvídá, co znamená v angličtině slovíčko „vendetta“.

Simpsonovské vánoční skazky

D'oh-Ho-Homer tentokrát zazáří v těchto Vánočních příbězích:
• "První D'oh-El" – Reverendovi Lovejoyovi se vybourají mašinky, z čehož je tak zdrcen, že nemůže přijít do kostela kázat Půlnoční mši. Role kazatele se nejprve hodlá chopit Ned, ale ten omdlí poté, co se pořeže o stránky Bible a tak nezbývá, než aby se kázání chopil Homer a vyložil springfielďanům, jak to vlastně bylo s prvníma Vánocema
• "Viděl jsem dědu sejmout Santa Clause" – děda Simpson si vzpomíná, jak ve druhé světové válce skončil díky letecké havárii na pustém ostrově s Monty Burnsem, kterému se podařilo sestřelit sobí spřežení Santa Clause
• "Louskáček" – za doprovodu výtečného baletu P.I.Tchajkovského se každý připravuje na Vánoce, včetně Vočka, který se pokouší jako tradičně spáchat sebevraždu a Homera, který zapomene koupit dárek pro Marge

Čí je vlastně Homer?

Marge se rozhodne, že nepojede skrz nový úsek silnice, kde začali vybírat mýtné. Zacouvá a způsobí tak řetězovou dopravní nehodu, ve které si většina aut propíchne pneumatiky. Výsledkem je halda propíchnutých kol, přihozená na hořící springfieldskou skládku pneumatik. To způsobí, že springfieldský ledovec téměř roztaje a z ledu se po 40 letech uvolní zmrzlé tělo pošťáka a 40 let staré poštovní zásilky, mezi nimiž je i dopis od Homerovy matky, ve kterém se píše, že Homerovým otcem není Abe Simpson, což prokážou i testy DNA…

We're on the Road to D'ohwhere

Když se Bartovi podaří dostat ke klíči od školního parovodu, netrvá dlouho než se mu podaří kompletně zničit školu horkou párou. Ředitel Skinner pak Barta pošle do tábora v Oregonu; Homer ale na letišti zjistí, že Bart je u letecké společnosti na seznamu nežádoucích klientů a tak ho musí do tábora odvézt sám. Zatímco jsou na cestě, Marge a Lisa se rozhodnou přetřídit a prodat nepotřebné věci, zjistí však, že nejlepším artiklem jsou Homerovy prášky na bolest.

My Fair Laddy

Na radu našich právníků prohlašujeme, že jsme nikdy neslyšeli o epizodě, která má zápletku a písničky stejné jako v muzikálu My Fair Lady a kde se Lisa snaží změnit školníka Willyho na rafinovaného gentlemana poté, co mu Bart nechtěně zničí chatrč zmrzlým míčem na vybíjenou. Homer zatím zjišťuje, že podnik, který vyráběl jeho oblíbené modré kalhoty už je přestal vyrábět.

The Seemingly Never-Ending Story

Na rodiném výletu Homer způsobí, že se díky utrženému stalagtitu celá rodina propadne do podzemní jeskyně. A tak zatímco se Marge, Bart a Maggie pokoušejí najít cestu ven, Lisa zůstává s Homerem, který se zasekl v otvoru, kterým do jeskyně propadli a vypráví mu příběh o tom, jak ji honil divoký beran až do domu Montyho Burnse… zde začíná příběh o tom, jak Burns o všechno přišel v souboji s prachatým Texasanem a jak musel znovu začít od píky – jako barman u Vočka… zde se dozvídáme, že Vočko potkal ženu svého života – Ednu Krabappelovou – ale jediný způsob, jak s ní mohl začít nový život byl ukrást pytel zlatých mincí, které objevil archeolog – profesor Snake (Haďák).

Bart Has Two Mommies
Bart má dvě matky - Marge a opičí mámu, která ho unese a nechce pustit. Co - chcete vědět víc? No, tak Ned vyhraje počítač v soutěži v pouštění gumových kačenek na potoce na nějaké akci pořádané springfieldským kostelem a rozhodne se, že ten počítač daruje Marge na oplátku za to, že mu dohlídne na Roda a Todda, zatímco se on pojede podívat na expo pro leváky. S Marge, coby chůvou zažívají Flandersovic chlapci nejlepší chvíle svého života a chtějí čím dál víc. Tak je Homer ponechán doma s Bartem, Lisou a Maggie, což vede k návštěvě muzea pro přestárlé zvířecí filmové hvězdy, včetně té opičí, která postrádá své dítě – stále ještě hvězdu filmového plátna.

Homer Simpson, This is Your Wife

Homer je na party u Lennyho tak nadšený jeho novou plazmovou televizí, že si chce pořídit svou vlastní. Rozhodne se proto zúčastnit soutěže na Foxu a přihlásí se do soutěže né nepodobné naší Výměně manželek. To vede k tomu, že Marge jde bydlet k jinému chlápkovi (kterého mluví Ricky Gervais z BBC seriálu The Office- mimochodem autor scénáře k této epizodě) a k Homerovi se nastěhuje nová, velmi dominantní žena. Margin nový „manžel“ ale není na tolik něhy od své manželky zvyklý a tak není divu, že se do Marge zamiluje.

Million Dollar Abie

Do města přijíždí fotbalový komisař, aby vyřídil formality, před přechodem nového profesionálního fotbalového týmu do Springfieldu. Když ale zabloudí, zazvoní, aby se zeptal na cestu u Simpsonových, kde ho děda Simpson považuje za zloděje a tak ho sváže, což vede komisaře k tomu, aby celý přechod týmu zrušil. Následkem toho začnou dědu Simpsona všichni nenávidět a ten se proto rozhodne požádat si o eutanázii. Když se ale všechno blíží tragickému konci, rozmyslí si to a rozhodne se žít. Žit naplno a začít jako toreador na novém fotbalovém stadióně, přebudovaném na býčí corridu.

Kiss Kiss Bang Bangalore

Pan Burns se rozhodne v rámci outsourcingu přestěhovat elektrárnu do Indie a Homer je poslán jako jediný bývalý zaměstnanec, aby tam vyškolil novou pracovní sílu. Když z něj ale Burns udělá vedoucího elektrárny, začnou ho zaměstnanci uctívat jako Boha. Mezitím si Richard Dean Anderson splete setkání klubu fanoušků „MacGyvera“ (konkrétně Patty a Selmy) s původně plánovanou návštěvou naproti probíhajícího setkání fanoušků „Stargate SG-1“ (kterých je podstatně víc). Poté, co se nevybíravým způsobem vyjádří o stupidnosti seriálu MacGyver, rozhodnou se Patty a Selma, že ho unesou. Richardovi se ale podaří po vzoru MacGyvera uniknout, což ho natolik vzruší, že se vrátí a navede Patty a Selmu, aby ho znovu uvěznily, aby jim mohl zase utéct.

The Wettest Stories Ever Told

Když příprava večeře u Spékajícího Holanďana (Frying Dutchman) trvá poněkud déle kvůli agresivní chobotnici ozbrojené nožem a kapitán nezná žádné námořnické historky, rozhodnou se Simpsonovi, že si budou historky o třech slavných námořních výpravách – Lisa o Mayflower, Bart o Bounty a Homer o lodi, která je docela podobná té, co se převrátila v Dobrodružství Poseidonu (a shodou náhod také nese jméno boha moří).

Girls Just Want to Have Sums

Když ředitel Skinner při muzikálu s Itchym a Scratchym - „Rubalové“ (Stab-A-Lot) prohlásí, že dívky nejsou tak dobré v matematice jako chlapci, je nahrazen novým ředitelem, který rozdělí školu na dívčí a chlapeckou část. Jakmile Lisa zjistí, že dívky se neučí nic o matematice, snaží se v převleku proklouznout do chlapecké školy, aby se mohla učit „opravdovou“ matematiku. Skončí ale jako boxovací pytel Nelsona a je nucena přemluvit Barta, aby ji naučil chovat se jako kluk.

Regarding Margie

Poté, co Marge po těžké ráně do hlavy, způsobené pádem v omámení z čistících prostředků, kterými se snaží vydrhnout dům předtím, než přijde profesionální uklizečka – cena, kterou Homer vyhrál v soutěži díky tomu, že přemaloval jejich číslo popisné na chodníku před domem, postihne amnézie, vzpomene si celkem rychle na všechno až na dvě věci – to, že je vdaná za Homera a kdo je vlastně Homer.

The Monkey Suit

Ned Flanders navštíví výstavu evoluce v muzeu, následkem čehož se rozhodne spolu s reverendem Lovejoyem promluvit si s ředitelem Skinnerem o povolení výuky kreacionismu ve školách. Lisa si pak na městském zasedání stěžuje, že by se ve školách měla učit jen jedna teorie a tak se starosta Quimby rozhodne zakázat výuku evoluční teorie. Lisa se rozhodne vést tajně třídu s výukou evoluční teorie, což vede k tomu, že Lisu zavřou.

Marge and Homer Turn a Couple Play

Hvězda springfieldských Izotopů – první metař – má problémy v manželství a tak, když vidí Homera a Marge jak se líbají, požádá je jestli by mu pomohli spravit i jeho manželství. Když však přistihne Homera, jak dává jeho manželce masáž krku, rozejdou se a je těžké jim poradit, když spolu nemluví